Amasya Et Ürünleri

Besi İşletmesi

Ekur Et Entegre San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren hayvancılık işletmemiz 2018 yılında Amasya ili Suluova ilçesi organize besi bölgesinde 50 dönüm arazi üzerine kurulmuş olup 36 bin metre kare kapalı alana sahiptir.

İşletme bünyesinde 1000 ton kapasiteli kuru kaba yem deposu, 5000 ton kapasiteli silaj kuyuları, 105 ton kapasiteli kesif yem silosu, 16 adet ahır ve ahırlar içerisinde 271 adet padok bulunmaktadır. Bu padoklarda yüksek verimli 5.000 adet etçi ırk besi danası beslenmektedir.

İşletmemizin kaba yem ihtiyacı olan saman, yonca ve mısır silajı bölgedeki tarım müstahsillerinden karşılanmakta olup bu sayede bölge çiftçisine de pazar oluşturulmaktadır.

İşletmemizde biyogüvenlik önlemleri en üst seviyede tutulmakta, sürü sağlığı uygulamaları titizlikle takip edilmektedir. Aşılama ve tedavi süreci uzman veteriner hekimler ve firmamızın deneyimli teknik kadrosuyla özenle yapılmaktadır.

Çiftlikten çatala gıda güvenliği için işletmemizde bulunan tüm hayvanların besi süresi boyunca ihtiyacı olan kuru madde, enerji, protein, vitamin ve mineral ihtiyaçları hazırlanan özel ve doğal rasyonlarla karşılanmakta ve bireysel gelişimleri belirli periyotlarda ölçülmektedir. Bu sayede sağlıklı, kaliteli ve en doğal kırmızı eti üretmek amaçlanmaktadır.