Amasya Et Ürünleri

Besi İşletmesi

Kaynağı Belli Güvenilir Et

2018’den beri çalışmalarını sürdüren işletmemiz, Amasya’nın Suluova ilçesinde 50 dönüm arazi ve 36 bin metrekare kapalı alana kuruludur.

Çiftliğimizde aktif olarak 5.000 adet etçi ırk besi danası besliyoruz. Besi hayvanlarının ihtiyacı olan tüm kaba yem, Suluova bölgesindeki güvenilir çiftçilerimizden karşılanıyor. Böylece hayvanlarımıza doğal florada bulunan otlarla organik beslenme olanağı yaratılıyor. Devamlılığı olan bir çalışma düzeni ile Suluova bölgesindeki tarım müstahsillerinin kalkınmasına yardımcı olarak yerel ekonomiye de destek vermeye çalışıyoruz.

Lezzetini ve doğallığını Amasya’dan alan etlerimiz için biyo-güvenlik önlemleri çerçevesinde besi hayvanlarımızın sağlık ve aşı uygulamaları titizlikle takip ediliyor.

Çiftliğimizden sofranıza, gıda güvenliği için işletmemizde bulunan tüm hayvanlarımızın besi süresi boyunca ihtiyacı olan kuru madde, enerji, protein, vitamin ve mineral ihtiyaçları, hazırlanan özel ve doğal rasyonlarla karşılanıyor. Besi hayvanlarımızın bireysel gelişimleri belirli periyotlarda dikkatle ölçülüyor. Bu sayede tüketicimizle buluşturduğumuz etin sağlıklı ve kaliteli olduğundan emin oluyoruz.

Diğer bir önemli konu olan; işletmemizdeki biyo-güvenlik önlemleri de mümkün olan en üst seviyede tutuluyor ve sürü sağlığı uygulamaları titizlikle takip ediliyor. Tüm aşılama ve tedavi süreci uzman veteriner hekimler ve firmamızın deneyimli teknik kadrosu tarafından detaylı ve özenli bir çalışmayla uygulanıyor.

 

Sıfır Antibiyotik, Sıfır GDO

Besi işletmemizde önleyici hekimlik prensibini benimsiyoruz. Çiftliğimizde antibiyotik kullanmadan, tüm Türkiye’deki salgın hastalıkları takip ederek ve aşı takvimine harfiyen uyarak besimizi gerçekleştirmekteyiz. Bu sayede yetiştirdiğimiz hayvanların etlerinde sıfır antibiyotik, sıfır kalıntı, sıfır GDO olduğunu teyit ediyoruz.

Besi programımız kapsamında tüm yemlerin yıllık analizleri yaptırılıyor ve takip ediliyor. Besi sonunda, elde edilen etlerde GDO, ağır metal, hormon koruyucu maddeler (koksidiyostatlar ve histomonostatlar) yönünden yapılan incelemelerde, tamamının temiz olduğu tespit edilmiş ve onaylanmıştır.

Besi sırasında uygulanan enerji rasyonu (hayvanlarımızın enerji elde edebilmesi için onlara reçete edilen yem miktarı) sayesinde besi sonunda mermerleşme denilen görüntüde, kaliteli ve sertifikalı etlerimiz, sizlere sunulur.